Donuk Muhafaza

Donuk Ürün; faaliyet alanına getirilerek hammadde kabul alanında 0/+2 0C soğuk muhafaza edilen çipura, levrek, granyöz ve sarıkanat gibi kültür balıkları, işleme hattına alınarak, kalibrasyonu yapıldıktan sonra pul alma makinesinden geçirilerek, basınçlı su ile pullarından arındırılacaktır.

Tüm balık türleri bu adımdan sonra iç alma ve yıkama işlemine tabii tutulur. Temizlenen balıklar %2 tuz içeren buzlu suya daldırılarak -40 0C ile -70 0C aralığında şoklanacaktır. Daha sonra tartılarak, glaze (buzla sırlama) işlemi yapılır -40 0C ile -70 0C aralığında tekrar şoklanacaktır. Tartımı yapılıp, paketlenerek sevkiyatı yapılıncaya kadar -20 0C ile -40 0C aralığında muhafaza edilmektedir.

-40° C Şoklama : Gıdalarımızın üretimden tüketimine kadar sağlanan soğuk zincirin en önemli basamağı şoklamadır. Eğer şoklama düzgün yapılmazsa, ürünlerde bozulmalarla birlikte ekonomik kayıplar yaşanabilmektedir.

Tesisimize taze olarak girişi yapılan gıdalar, yeni operasyona aldığımız 2 adet tam donanımlı şok odamızda, -40 ° C şoklama yapılarak soğuk zincire alınır ve bu şekilde muhafaza edilir. Böylece yiyeceklerimizin kalitesi korunur ve raf ömrü uzatılırken, aynı zamanda toplum sağlığına da katkı sağlanmış olur.

+90 212 746 5967

Sorularınız için bizi arayın

info@enlembalikcilik.com

Teklif için iletişime geçin

Pzt - Cmt 09:00 – 20:00

Açık Olduğumuz Saatler