Donuk Ürün

Donuk Ürün; faaliyet alanına getirilerek hammadde kabul alanında 0/+2 0C soğuk muhafaza edilen çipura, levrek, granyöz ve sarıkanat gibi kültür balıkları, işleme hattına alınarak, kalibrasyonu yapıldıktan sonra, pul alma makinesinden geçirilerek, basınçlı su ile pullarından arındırılmaktadır.

Tüm balık türleri bu adımdan sonra iç alma ve yıkama işlemine tabii tutulur. Temizlenen balıklar %2 tuz içeren buzlu suya daldırılarak -40 0C ile -70 0C aralığında şoklanmaktadır. Daha sonra tartılarak, glaze (buzla sırlama) işlemi yapılacak -40 0C ile -70 0C aralığında tekrar şoklanacaktır. Tartımı yapılıp, paketlenerek sevkiyatı yapılıncaya kadar -20 0C ile -40 0C aralığında muhafaza edilmektedir.

Yiyeceklerimizin lezzet ve kalitesini uzun süre muhafaza edebilmek ancak doğru saklama şartlarıyla mümkün olabilir. Bunun için her gıda grubunun uygun sıcaklıklarda depolanması çok önemlidir. Tesisimiz dahilindeki her bir oda -18 ° C / -26 ° C donuk muhafaza gerçekleştirmeye olanak sağlamaktadır. Bu anlamda müşterilerimizden gelen istekleri rahatlıkla karşılayabilmekteyiz.

+90 212 746 5967

Sorularınız için bizi arayın

info@enlembalikcilik.com

Teklif için iletişime geçin

Pzt - Cmt 09:00 – 20:00

Açık Olduğumuz Saatler