Taze Balık

Dünya nüfusu her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak protein açığı büyümekte ve artık karşılanamaz hale gelmektedir. Bu nedenle, balıkçılık ve buna bağlı olarak dondurulmuş su ürünlerinin önemi giderek artmaktadır.

Taze balık önemlidir. Bir balığın taze olup olmadığını anlayabilmek için bazı detaylara bakılabilir. Taze bir balığın gözleri parlak ve canlı, derisi yine parlak ve gergin olmalıdır. Solungaçları kırmızı-pembe renkte olmalı,
parmağınızı gergin ete bastırıp çektiğinizde parmak iziniz kalmamalıdır. Ayrıca başından tutup kaldırdığınızda kuyruğu dik durmalıdır.

Üretim çiftliklerinden alınan taze balıklar kalite parametreleri açısından değerlendirmeye tabi tutulduktan sonra uygun görülen balıklar, sürekli akan suda temizlenip yıkanmaktadır.

Balık işleme tesisimizde taze balıklar ve su ürünleri (uskumru, levrek, ahtapot, kalamar, istakoz) ayıklanıp, yıkanıp büyüklüklerine göre kesilerek ambalajlanır. Dondurulup, glaze işlemine tabi tutulduktan sonra paketlenerek soğuk hava depolarına alınır ve buradan satışa sunulur.

+90 212 746 5967

Sorularınız için bizi arayın

info@enlembalikcilik.com

Teklif için iletişime geçin

Pzt - Cmt 09:00 – 20:00

Açık Olduğumuz Saatler